2e graad Live/studio electronics (volwassenen)

Wil je vooral creatief aan de slag met geluid en muziek maken op de computer? Dan is onze richting Elektronische Muziekproductie iets voor jou. Je leert werken met digitale audio, beats maken, sounds ontwerpen en je eigen tracks opbouwen. Daarnaast ontdek je hoe je structuur, sfeer en dynamiek creëert in je muziek. Je gaat praktisch aan de slag met software en tools, en leert hoe je jouw ideeën kan omzetten in een afgewerkt muzikaal project.
? 2025 Elke Broekaert fotografie, all rights reserved.

In de richting Elektronische Muziek ga je creatief aan de slag met songwriting, beats en digitale klanken. Van eerste idee tot afgewerkte track ontdek je hoe je muziek schrijft, produceert en tot leven brengt in de studio én live.

Je experimenteert met software, samples en opnametechnieken, ontwikkelt je eigen stijl en leert jouw muziek krachtig te presenteren. Er is geen voorkennis nodig, alleen goesting om te creëren en te ontdekken.

Voor wie

De opleiding 2e graad elektronische muziekproductie richt zich op leerlingen vanaf 15 jaar die willen starten met het creëren en produceren van muziek met digitale tools. Je doorloopt de tweede graad in een traject van drie leerjaren. Voorkennis is niet vereist: nieuwe leerlingen kunnen onmiddellijk instappen in deze graad en maken op een toegankelijke manier kennis met de basis van elektronische muziekproductie.

Zonder vooropleiding start je altijd in de tweede graad.

Welke vakken volg je allemaal?

In de tweede graad volg je een gevarieerd pakket van 3 uur per week:

  • Live/studio electronics (1 uur/week)
    In live/studio electronics leer je hoe je elektronische muziek produceert met software, samples en synthesizers. Je ontdekt hoe je sounds creëert, opneemt en vormgeeft tot een volledige track.
  • Muziekatelier (2 uur/week)
    In het muziekatelier ontdek je hoe muziek is opgebouwd. Je werkt aan je gehoor, je ritmisch en melodisch inzicht.

Dit is het standaardtraject. Aanpassingen zijn mogelijk na overleg met de kunstacademie. Voor leerlingen die het nodig hebben, biedt Kunstacademie Ter Beuken extra ondersteuning aan.

Lessenrooster

De lessen worden wekelijks georganiseerd volgens een vast uurrooster.

Lessenrooster

Naar top